Podsłuchiwanie rozmów GG, głosowych, GSM…

Posted: 1 października 2009 in Prywatność, Security, Życie
Tagi: , , , , ,

Żaden człowiek nie lubi być obgadywany. Zdarza się że ludzie udają Twoich dobrych przyjaciół a tak na prawdę obrabiają Ci dupę.
Jeżeli chcemy dowiedzieć się  kto co o nas sądzi bardzo łatwo możemy to wykonać…
Rozmowy na gadu-gadu możemy podsłuchiwać za pomocą GG-sniffer (by Grzonu), gdzie każda rozmowa jest zapisywana do pliku tekstowego. Sniffer ten obsługuje GG7 i GG8. Po zainstalowaniu biblioteki WinPcap i odpaleniu sniffera na komputerze osoby którą podejrzewamy o „obrabianie dupy” Sniffer ten jest widoczny co na pewno rzuci się w oczy, możemy jednak za pomocą skryptu odpalić program jako ukrytą usługę. Możemy również za pomocą innego oprogramowania ukryć taką aplikację, jednak nie jest to dobre rozwiązanie z tego powodu iż w menedżerze zadań będzie widniała aplikacja którą chcemy ukryć. Po wybraniu odpowiedniej metody ukrycia aplikacji możemy co określony czas zgrywać sobie plik z rozmowami poprzez internet ;-)Osoby, które się zorientują o tym sposobie nie będą już pisać żadnych obraźliwych tekstów na nasz temat. Możemy jednak domyślać się że będzie to obrabianie w 4 oczy. Z tym sobie również możemy łatwo poradzić za pomocą podsłuchów z allegro.

Podsłuch na fale radiowe jest to koszt około 10 zł za sztukę, możemy zakupić kilka takich urządzeń i rozstawić je w najbardziej strategicznych miejscach 🙂

Podsłuch z nadajnikiem fal radiowych na baterie 9 V

Pozostają jeszcze telefony komórkowe, rozmowy głosowe oraz SMSy tu też nie jest tak ciężko jak by się wydawało. Urządzenie do podsłuchu rozmów GSM to koszt około 1200 zł (a możemy go używać do woli w różnych sytuacjach).

Czytanie SMSów – do tego wykorzystamy na początek socjotechnikę celem instalacji odpowiedniego oprogramowania w telefonie ofiary, a następnie włączymy bluetooth. Aplikacja którą zainstalowaliśmy będzie nam przesyłać esemesy z folderu wysyłane oraz odebrane.
Gdy dysponujemy wiedzą oraz odpowiednimi urządzeniami jesteśmy w stanie podsłuchiwać każdą formę rozmów 🙂

UWAGA!

Moim subiektywnym zdaniem opisane powyżej metody są nielegalne i nie należy z nich korzystać!
Konsekwencje wykorzystania podanych metod w celach innych niż laboratoryjnych może skutkować konsekwencjami prawnymi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s