Skimming w terminalach, przed tym już się nie obronimy…

Posted: 22 września 2009 in IT, Prywatność, Security
Tagi: , , , , ,

Przeglądając różnego rodzaju strony natknąłem się na nowy (jak dla mnie) rodzaj skimmingu. Nowy ze względu na to iż skimmerzy, modyfikują terminale w taki sposób iż dane podczas płatności za pomocą karty są wysyłane nie tylko do banku, ale również do konkretnego odbiorcy – skimmera. Takie shakierowane urządzenie nie różni się w wyglądzie niczym od normalnego terminala POS.
Płacąc w sklepie, restauracji, bądź też na stacji benzynowej, nie wystarczy być czujnym, trzeba posiadać jeszcze szczęście, aby nie paść ofiarą skimmera.

Podczas wymiany korespondencji z jednym z przestępców dowiedziałem się, że dane z kart są używane natychmiast po zaczytaniu danych z karty. Dane takie są sprzedawane w ilościach hurtowych za grosze na forach poświęconych carderom, wielu przestepców dane takie sprzedaje również poprzez ICQ, najbardziej bezczelni carderzy mają swoje sklepy online.

Jak się zatem zabezpieczyć przed taką formą skimmingu?

PinPad do terminala POS

Komentarze
  1. tadrik pisze:

    Dokładnie, ze by nie zostac okradziony przez skimming nie wystarczą środki ostrożności, trzeba mieć jeszcze szczęście, którego mi zabrakło. Bank Inteligo, kwota utraconych środków: ok. 3500 PLN, data i miejsce kradzieży: 6.09.2010 Sofia (Bułgaria), miejsce przebywania w momencie kradzieży: Chamonix (Francja), data skimmingu: nieznana – miedzy 16.08.2010 (aktywacja karty) a 2.09.2010 (ostatnie korzystanie przed kradzieżą), zgłoszenie na policji: 7.09.2010, wczęcie postępowania reklamacyjnego: 7.09.2010 – trwa nadal.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s